КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

Звіт керівника за 2020 рік

 У 2020 році під моїм керівництвом Касьяненко К.В. було здійснено організаційні заходи щодо  розвитку міста  Кривого Рогу:                                    

 • підписано угоди про співпрацю з сьома (7) місцевими організаціями  в напрямку розвитку промислового туризму, зокрема готелями та туристичними операторами.

- З метою формування ефективної структури управління розвитком промислового туризму, до участі в міських заходах залучено нових учасників:

 • Туристичну агенцію "Риба Андрій "(м. Дніпро);
 • Арт-галерею "Art Craft Oil"(м. Кривий Ріг);
 • Туристичну агенцію "7 січей" (м. Нікополь).

За методичної, інформаційної та організаційної підтримки КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» було проведено 261 екскурсію, які відвідали 4313 екскурсантів, проведено 33 промотури , які відвідало 617 учасників.

Промотури проведено для мешканців та гостей міста, зокрема волонтерів Благодійного Фонду "Хесед Хана", представників Фонду Ганса Зайделя в Україні, переможців конкурсу «Громадський бюджет» та інших.

У співпраці з ГО « Інтерни» організовано оглядову екскурсію містом для дітей з інвалідністю та їхніх батьків.

В офлайн форматі 22 лютого 2020 року в ТРК "Сонячна галерея" втретє проведено туристичну виставку "Ярмарок екскурсій – 2020". Участь в заході взяло майже 2 тис. осіб:

- проведено захід з очищення туристичних локацій "Еко-вікенд 2020" в трьох районах міста (Тернівському, Покровському та Центрально-міському).

- в рамках проєкту "Краєзнавчі лекції" для гідів Кривого Рогу організовано зустрічі з чотирма (4) місцевими краєзнавцями та скульпторами;

- в рамках проєкту "Туристична майстерня індустріального Кривого Рогу" проведено 2 тренінги різної тематики для туристичного кластеру  міста. 

- організовано танцювальний флешмоб "Work It Out" в рамках співпраці з Асоціацією «Європейський маршрут індустріальної спадщини» (ERIH). Створено відео-ролик, що було розміщено, з метою промоції туристичного потенціалу міста на сайті вищезгаданої організації.

20 лютого 2020 року  підписано договір про членство  КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу" з ГС "Національна туристична організація України".

У співпраці з ГС "НТОУ" та за організаційної підтримки КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу" було організовано та проведено три (3) онлайн конференції в рамках проєкту «Туристична майстерня індустріального Кривого Рогу» та онлайн конференцію, учасниками якої стали промислові підприємства Кривого Рогу та асоціація туристичних операторів України.

Для розвитку національних і міжнародних  зв’язків міста були організовані зустрічі з іноземними та українськими делегаціями, а саме:

- 3  робочі зустрічі з питання реалізації проєкту "Кривий Ріг – пілотний проєкт трансформації мономіст та індустріальних територій Дніпропетровської області" з українськими та закордонними експертами та робочу зустріч з питання реалізації проєкту Платформа реалізації науково-інноваційних ідей "Криворізька інновація".

 Крім того, для залучення інвестицій, розвитку міжнародної співпраці та реалізації проєктів ведеться робота з налагодження партнерських відносин з двадцятьма (20) національними  та закордонними організаціями.

Для налагодження зв’язків та обміну досвідом під час карантину було проведено ряд онлайн-конференцій з Інститутами розвитку міст Львова, Полтави та Ладижина. Результатом роботи стали підписані меморандуми про співпрацю з вищезазначеними установами та участь в проєкті Leopolis Street Light Інституту міста Львова.  

Взято участь в ряді заходів, а саме:

- Конференції "Імпакт Інвестування, перший досвід і погляд у майбутнє".
- Форумі "Open Data Forum 2020".
- Форумі та конференція "Розвиток транспортної системи України: виклики та перспективи. Focus: сухі порти, логістичні хаби, індустріальні парки".
- Міжнародній конференції "UkraineInvest Conference 2020".
- Міжнародній конференції з інклюзивного розвитку бізнесу "Підсумки та перспективи"

- Написано та відправлено на участь в конкурсах  10 грантових заявок.

Здійснено реалізацію проєкту "Платформа реалізації науково-інноваційних ідей "Криворізька інновація".

Створено та забезпечено функціонування офісу Платформи на базі Криворізького національного університету, створено сайт для забезпечення життєдіяльності Платформи, з відповідним інформаційним наповненням.

        Проведено конкурс науково-інноваційних ідей та проєктів (стартапів) «Криворізька інновація 2020». Учасниками Конкурсу стали 16 проєктів представників молоді міста, які отримали консультації з галузевими експертами та пройшли навчання з бізнес-моделювання й створення презентацій власних проєктів. Переможці конкурсу взяли участь у Фестивалі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2020 (м. Київ) та були зараховані до стартап-школи «Криворізька інновація». У результаті  учасники, які пройшли навчання отримали нові знання в сфері інноваційної діяльності та створення стартапів, які допоможуть сформувати підприємницьке мислення та реалізувати власні проєкти.

«Осіння школа урбаністики»

        За сприянням програми «Інвестицій та місцевого економічного розвитку» було підписано угоду про співпрацю між Фондом Ганса Зайделя в Україні, Фондом підтримки будівельної галузі, кафедрою міського господарства Київського національного університету будівництва і архітектури з містом у реалізації проєкту "Кривий Ріг – пілотний проєкт трансформації мономіст і індустріальних територій Дніпропетровської області". Одним з результатів підписаної угоди стало проведення "Осінньої школи урбаністики", де представники молоді міста впродовж двох тижнів працювали над новаторськими проєктами розвитку реальних міських територій: створення громадських просторів, раціональної забудови, озеленення, доступності для людей з обмеженими фізичними можливостями, організації вільного руху екологічного транспорту. На закриті заходу експерти представили перспективний план розвитку міста Кривого Рогу до 2030 року.   

«Дорога Смаку Криворіжжя/
KRYVYI HIH URBAN TASTE ROUTE»

Розпочато реалізацію проєкту «Дорога Смаку Криворіжжя». Проєкт спрямований на підвищення економічної ефективності малого та середнього бізнесу. В рамках проєкту створено гастрономічний маршрут згідно європейських стандартів, основними об'єктами якого виступають туристичні гастрономічні локації, що виробляють чи просувають продукцію місцевих виробників. Експертами проєкту з питань створення Доріг вина та смаку України було проведено аудит ресурсів для створення гастрономічного маршруту та рекомендації щодо потенційних учасників, створено організаційно – управлінську структуру, проведено персональні онлайн консультації з потенційними учасниками щодо створення власних гастрономічних брендів, розроблено модель державно-приватного партнерства з метою підтримки виробників локальної продукції шляхом диверсифікації виробництва, що забезпечить сталість їх розвитку та проєкту в цілому. В грудні Громадська спілка "Дорога Смаку Криворіжжя", учасниками якої стали 5 підприємств міста, пройшла офіційну реєстрацію та отримала статус юридичної особи. В 2021 році планується розвиток проєкту шляхом залучення до Дорогу смаку Криворіжжя нових учасників.

Усього за 2020 рік опрацьовано, адаптовано по змісту і стилю та висвітлено в засобах масової :

 • 9430 повідомлень в радіо ;
 • 1045 сюжетів на телебачення;
 • 780 публікацій в інтернет ЗМІ;
 • 335 публікації у друкованих періодичних виданнях.

Наповнення сайту КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»:

За 2020рік розміщено 260 матеріалів по висвітленню роботи підприємства, за темами:

 • стан і розвиток інфраструктури міста;
 • будівництво нових і реконструкція старих об’єктів;
 • проведення конференцій, семінарів, робочих зустрічей з українськими та іноземними партнерами:
 • проведення різноманітних конкурсів:
 • стану навколишнього середовища.

Ведення сторінок у соціальній мережі Facebook у 2020 році було опубліковано 862 матеріали пов’язаних з діяльністю Інституту розвитку міста Середньомісячна кількість переглядів складає близько 10 000 одиниць. У 2020році створено нову сторінку у соцмережі Instagram- 102 дописи та майже 7 тисяч переглядів

За 2020рік  у модулі «ЕКОМОНІТОРИНГ» висвітлюються дані з 18 автоматичних постів, 5 з яких міські та 13 промислових підприємств. З вересня 2020 року модуль розширено даними 3-х автоматичних постів Карпівської сільської ради, розташованих в зоні впливу виробничої діяльності ПРАТ «ІНГЗК».З жовтня 2020 року у модулі «ЕКОМОНІТОРИНГ» забезпечено інформування мешканців міста про настання несприятливих метеорологічних умов. Повідомлення формуються на підставі інформації Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології.

З метою своєчасного інформування мешканців міста про якість атмосферного повітря та екологічні події, створено сторінку відповідну сторінку в соц. мережі Фейсбук.

 Відділом просторового розвитку та урбаністики в 2020 році розроблено :

 • 3D дизайн –концепт набережної на 129 кварталі;
 • 3D дизайн –концепт реконструкції алеї на вулиці Героїв АТО;
 • 3D дизайн –концепт типового рішення для реконструкції проспектів міста;
 • 3D дизайн –концепт реконструкції алеї на проспекті Металургів;
 • 3D дизайн –концепт типового рішення парклету;
 • 3D дизайн –концепт типового рішення благоустрою прибудинкової території та вхідної групи;
 • 3D дизайн –концепт типового рішення реконструкції підземного переходу ;
 • 3D дизайн –концепт типового рішення громадського пляжу;
 • 3D дизайн –концепт типового рішення оформлення безпечних пішохідних переходів
 • 3D дизайн –концепт типового рішення зупинних станцій та зупинних павільйонів ;

Для комфортного пересування по місту в електротранспорті нашою командою було розпочато розробку схеми руху маршрутів тролейбусів та автобусів , а також окремо міського трамвая.

Схема має класичну та загально прийняту концепцію дизайну, яку запропонував ще в 1931 році англійський інженер Гаррі Бек. Вона є зрозумілою швидко читається та має приємний естетичний вигляд.