Люблін (Республіка Польща)

11

Назва документа: Протокол про наміри між містами Люблін (Республіка Польща) і Кривий Ріг (Україна)

Напрями співробітництва: обмін досвідом та кращими практиками у сферах місцевого самоврядування, економіки, культури, туризму, освіти, спорту.

Підписано: 30 березня 2017 року

12

13

Люблін — місто, яке називають «столицею східної Польщі» —найбільшим і найрозвиненішим на правому березі Вісли. Люблін є одним із найстаріших поселень у Польщі. Люблін - столиця Люблінського Воєводства, а також адміністративний, економічний, культурний центр регіону. З огляду на багату архітектурну спадщину, спортивно-оздоровчих об'єктів та готельну базу місто є важливим туристичним центром Польщі.

У Любліні проживає більше 340 тис. осіб, що робить це місто 9-м в Польщі за кількістю населення. Завдяки плідній і тісній співпраці органів місцевого самоврядування, цей регіон все більше розвивається у плані комунікації як завдяки автотранспортному так і залізничному сполученню, що сприяє кращій інтеграції Любліна з передмістями та економічній активізації нових регіонів.

Економічний потенціал міста складають понад 43 тисячі підприємств, з яких 96% - це мікро-підприємства зі штатом менше 10 осіб. Меншу групу складають малі підприємства - 3%, в числі яких зайнятість не перевищує 50 осіб. Це забезпечує високу диверсифікацію місцевої економіки.

Люблін є одним із провідних освітніх осередків Польщі i є найбільшим у східній частині держави (у люблінському воєводстві знаходиться понад 88% від загальної кількості студентів регіону). Тут функціонує 5 державних і 4 недержавні вищі навчальні заклади, які вирізняються не тільки найбільшою кількістю студентів у люблінському воєводстві, але головним чином своїми визначними науково-дослідними працями, які були високо оцінені як всередині країни, так і за кордоном.

Історична частина міста, Старе місто, займає відносно невеликий простір між Краківською брамою і замком. У Старій Ратуші, збудованій у XV столітті, розміщувався Коронний Трибунал. Ринок зберігає свою давню красу: ренесансні кам'яниці, що колись належали багатим купецьким родам, які багатіли за рахунок торгівлі.

14

15

Старе місто

16

Вид на Старе Місто

17

Ринок Старого міста

Визначними місцями міста є Краківська брама, Люблінська ратуша та Коронний трибунал, Архікафедральний собор , театр ім. Юліуша Остерви та інші.

Краківська брама є частиною міських мурів, що оточували Старе місто. збудована в першій половині XIV століття. Брама отримала свою назву через те, що була розташована з боку шляху, який вів до тодішньої столиці Польщі — Кракова. Забудова будинками Люблінського середмістя навколо цієї дороги призвела до формування теперішньої центральної вулиці Любліна — Краковського Пшедмешчя.

18

Краківська брама

Ратуша збудована у XV столітті, частково згоріла у 1575 році. Після відновлення у 1578 році була місцеперебуванням Коронного Трибуналу, тобто дворянського апеляційного суду. Трибунал протягом півроку ухвалював вирок в Любліні в справах території Малої Польщі, так само протягом півроку в Трибуналі у Пьотрикові розглядалися справи вже Великої Польщі. У Трибуналі знаходиться Палац шлюбів, тут відбуваються культурні заходи, в т.ч. музичні концерти. У підвалах Трибуналу починається Люблінська підземна траса.

19

Люблінська Ратуша

20

Коронний Трибунал

Архікафедральний собор у Любліні будувався протягом 1586-1604 рр. Це костел з низкою каплиць по обох боках.

21

Архікафедральний собор

Великий Люблінський замок розташований на високому піднесенні і збудований на цьому місці у XIV столітті. Споруда отримала свій сучасний вигляд у XIX століття і зараз знаходиться Люблінський музей. Із попереднього замкового ансамблю збереглася лише кругла вежа-донжон.

22

Люблінський замок

Театр ім. Юліуша Остерви було побудовано в 1886 р. Його збудовано на кошти зібрані з громадських внесків. Будинок театру споруджено у італійсько-французькій конвенції неоренесансу.

23

24

Театр ім. Юліуша Остерви

25

Панорама міста