Зробити рідне місто комфортнішим: у Кривому Розі працювала Міжнародна літня школа урбаністики 

Мер міста Костянтин Павлов зустрівся з учасниками школи, які презентували свої проєкти трансформації Кривого Рогу, як монопрофільного індустріального міста.

Спілкуючись з учасниками школи урбаністики міський голова зазначив: «Наша мета зробити рідне місто комфортнішим і зручнішим для криворіжців, тому ми об'єднуємо європейських і українських експертів, представників науки, місцевого самоврядування та небайдужих криворіжців. Впевнений, що тільки разом та за допомогою сучасних технологій, інноваційних підходів та європейського досвіду, ми реалізуємо багато корисних проєктів. Напрацювання школи урбаністики місто буде використовувати для розвитку міського простору», - підкреслив міський голова.

Разом з представниками Фонду Зайделя (Німеччина) і підтримки будівельної галузі Німеччини, над розробкою майбутньої концепції інтегрованого розвитку міста працюють студентська молодь та викладачі з криворізьких вишів та студенти з вузів Києва, Луцька, Рівного. Більше 40 креативних та перспективних молодих урбаністів з’їхалось у Кривий Ріг.

«Ми зараз займаємося містобудівною частиною, проводячи комплексний аналіз міста. Вивчали архітектуру міста, екологічний стан, аналізували стан справ у горно-промисловому секторі, визначали функціональне призначення території. Зараз ми готуємо презентаційні матеріали та концепцію розвитку міста, які допоможуть рухатись та змінювати міське середовище для комфортного життя криворіжців», - сказав Сергій Хаймек, студент Київського Національного університету будівництва та архітектури. Учасники школи вивчали різноманітні аспекти розвитку міських територій й пропонували свої рішення щодо їх зонування у всіх районах Кривого Рогу, організації просторів у житлових масивах, транспортних магістралей, берегових смуг, тощо.

Торальф Вайзе, віцепрезидент SFB Stiftung zur Förderung des Bauwesens ознайомив міського голову з напрацюванням літньої школи та подякував за гостинність і гарні умови для роботи. «Такі школи урбаністики дуже важливі для розвитку міст України та для Кривого Рогу. Ми продовжуємо роботу, яку виконали учасники попередньої школи, яка проходила восени минулого року. Я впевнений, що тільки разом долучитися до справи оформлення і поліпшення міського середовища, підвищимо комфорт містян»,- підкреслив Торальф Вайзе.

В Кривому Розі вже в рамках програми міського голови К.Павлова реалізовується з залучення європейськиї експертів проєкт комплексного благоустрою мікрорайону Зарічний-4, який йде за участі самих мешканців й з урахуваннями їх побажань.

Довідково:
Міжнародна літня школа урбаністики відбувається за підтримки міського голови Кривого Рогу К.Павлова, Фонду Зайделя (Німеччина) і Фонду підтримки будівельної галузі Німеччини. Заняття у липні - це вже другий етап спільної роботи європейських експертів, фахівців виконкому Криворізької міської ради й студентів профільних спеціальностей українських і закордонних ВНЗ із розробки стратегії розвитку міського простору Кривого Рогу. Перший етап спільної роботи проходив восени 2020 року.