Для зручності містян до кінця року в Кривому Розі капітально відремонтуємо 104 ліфти – вони будуть фактично безшумними, сучасними та зручними для городян 

Незважаючи на те, що в ОСББ та багатоквартирних будинках, де більшість квартир у приватній власності, обслуговування будинків має здійснюватися за рахунок самих мешканців, у Кривому Розі коштом міського бюджету, за останні роки виконано капітальний ремонт 505 ліфтів, у тому числі вже 40 ліфтів з початку 2021 року. До кінця поточного року планується виконати ремонт ще 64 ліфтів.

Під час капітального ремонту ліфту, виконується майже повна його заміна зі встановленням сучасного обладнання. Оновлюються: кабіна, лебідка, троси, ролики, станція керування, канати та інші основні вузли, встановлюється нова електроніка та елементи освітлення. Також, проводяться заходи щодо забезпечення комфортного та безпечного користування ліфтами маломобільних груп населення - встановлення додаткових поручнів та монтаж табличок з позначенням «Ліфт» і номером поверху шрифтом Брайля для читання сліпими.

Міський голова Костянтин Павлов провів робочу нараду та особисто перевірив результат виконаного капремонту ліфту у будинку 76, що на проспекті Поштовому в Центрально-Міському районі.
«Капітальний ремонт ліфтів - це одна з найдорожчих складових утримання багатоквартирних будинків. І ми розуміємо, що власникам квартир дуже складно самотужки провести такий обсяг робіт. Тому ми допомагаємо мешканцям багатоповерхівок у цьому. Лише з початку цього року повністю оновлені та вже працюють 40 ліфтів. Зараз у роботі - ще 22. Взагалі до кінця року буде капітально відремонтовано 104 ліфти - вони будуть фактично безшумними, сучасними та зручними для городян Адже від стабільної роботи цих вантажо-підйомних механізмів напряму залежить комфорт та безпека всіх мешканців будинків», - зазначив міський голова Костянтин Павлов.

У нових ліфтах застосовуються енергозберігаючі технології, що дає економію електроенергії під час їх експлуатації. Крім того, під час капремонту у ліфтах встановлюється обладнання для забезпечення безпровідного диспетчерського зв’язку, що унеможливлює розкрадання кабелю зв’язку.

«Будинку 76 на проспекті Поштовому – дев’ятиповерховий, в ньому проживає 270 мешканців. Звичайно, стабільна робота ліфту для них вкрай важлива. Розуміючи це, за рахунок міського бюджету було виконано капітальний ремонт ліфта. Тепер він став більш удосконаленим технічно та пристосований для людей з обмеженими можливостями (вадами зору), працює безшумно з покращеним дизайном купе кабіни. Звісно, після капітального ремонту ліфти виглядають набагато привабливіше. Робота в цьому напрямку триває постійно,так в наступному році планується виконати роботи з капітального ремонту ще 115 ліфтів», - підкреслив Іван Карий.