Інститут розвитку міста дослідив стан трудових відносин у підприємницькому середовищі
У лютому 2013 року Програма Аналіз і дослідження разом з управлінням розвитку підприємництва виконавчої у місті ради провела дослідження стану трудових відносин у підприємницькому середовищі міста.
Говорячи про необхідність легалізації виплат заробітної плати найманим працівникам, слід зазначити, що 68,7% найманих працівників зазначили, що заробітну плату отримують офіційно. Лише 9,5% - частину заробітної плати отримують «у конвертах», а 7,8% - повністю неофіційно. Також 8,6% респондентів зазначили, що за останні три роки в них зросла частка офіційної заробітної плати, а 24,1% зазначили, що почали отримувати усю заробітну плату офіційно. Отже, можна зазначити, що за останні три роки у місті частково відбулася легалізація заробітної плати і зросла частка населення, що отримує її офіційно у повному обсязі.
Позитивним у формуванні ставлення населення до легалізації заробітної плати є і те, що 82,5% респондентів обрали офіційну заробітну плату як найбільш вигідний спосіб оплати праці. Серед позитивних аспектів офіційної заробітної плати були названі – нарахування стажу (76,2%), соціальна захищеність (68,6), надійність (38,6%), прозорість нарахувань (26,6%), а також можливість більш простого отримання кредиту (15,2%).
