Інформація про об’єкт

Ім'я об'єкту                                             Коксохімічне виробництво

Країна                                                     Україна

Регіональний маршрут                          Дніпропетровська область

Європейський тематичний маршрут    Виробництво

 

Загальна інформація

Aдреса

 Вул                                                          вул.Криворіжсталі, 1

Поштовий код                                         50095

Місто                                                        Кривий Ріг

Країна                                                      Україна

Регіон                                                       Дніпропетровська область

Сайт об'єкту                                            www.arcelormittal.com

 

Контакти відповідальної особи

Номер телефону                                    +38 (0564) 922969

Електронна пошта                                 cdi.irm@gmail.com

 

Опис об’єкту

Публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг» займає лідируючі позиції серед найбільших підприємств гірничо-металургійного комплексу України і є частиною міжнародної корпорації «АрселорМиттал». ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одним з найбільших виробників коксу в Україні і Східній Європі. На виробництві ведеться переробка кам'яного вугілля, з подальшим отриманням з нього коксу, коксового газу і хімічних продуктів коксування.

Найбільшим споживачем продукції коксохімічного виробництва є ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», у виробничому циклі якого використовуються продукти коксування - кокс, сірчана кислота і очищений коксовий газ. Особливістю цього виробництва є застосування прогресивної технології трамбування вугільної шихти, яка дозволяє здешевити вартість отримуваного коксу за рахунок використання в шихті до 70-75% більш дешевого газового і  слабоспекаючогося вугілля і зменшення в шихті для коксування дефіцитного і дороговартісного вугілля, що добре спекається

Ця технологія виявилася особливо актуальною у зв'язку з відсутністю вугільних концентратів власної здобичі, високоякісного українського вугілля, високою вартістю вугільних концентратів далекого зарубіжжя і складною логістикою їх доставки. Використання такої технології трамбування на коксових батареях №№ 5, 6 дозволило поліпшити якість коксу доменного і знизити вартість шихти на $ 20-25 на 1 тонні в порівнянні з шихтою, яка використовується для вертикального завантаження на працюючих коксових батареях №№ 1-4.

 

Особливі характеристики

Для зниження рівня викидів у довкілля передбачено виконання наступних заходів :

·    будівництво установки беспильової видачі коксу із застосуванням системи бездимного завантаження шихти методом гідроінжекції;

·       застосування азотоподавлення викидів шкідливих речовин в атмосферу від стояків коксових батарей;

·       установка газощільних дверей удосконаленої конструкції;

·       будівництво ПГОУ на новій коксосортировці;

·       будівництво ПГОУ в подрібнювальному відділенні УПЦ;

·       моніторинг викидів від димарів до/б № 5-6 і ГОУ установки беспильової видачі коксу;

·       встановлення дихальних клапанів і підключення до колекторної системи воздушників мехосвітлювачів у цеху уловлювання.

Вперше серед коксохімічних підприємств України на коксовій батареї № 6 була побудована система екологічного моніторингу викидів забруднюючих речовин від димарів коксових батарей №№ 5, 6. Для цього були встановлені сучасні пиломіри і газоаналізатори на димарях коксових батарей №№ 5, 6, що дозволяє в онлайнрежимі отримувати інформацію про викиди оксиду вуглецю, оксидів азоту, діоксиду сірки і запилення.

Використання сучасних технологій і застосування природоохоронних заходів на коксових батареях №№ 5, 6 приблизно в два рази дозволить знизити викиди забруднюючих речовин в атмосферу в порівнянні з викидами на цих батареях до реконструкції.