"Локація "Парад професій" в рамках фестивалю "Ніч індустріальної культури"

Опис проекту

Кривий Ріг є великим промисловим містом України та на його підприємствах зосереджена найбільша кількість гостро необхідних спеціалістів-робітників промислової галузі. В той же час в нашому суспільстві недостатньо приділяється увага до промислових професій і тому актуальність реалізації даного проекту є важливою.

Особливо гострою є проблема постійного відтоку молоді, яка покидає рідне місто, не знаходячи у ньому перспектив.

Дуже часто молоді люди мають неправильну уяву про Кривий Ріг і не зовсім обізнані про ті можливості, які відкриваються для них на промислових підприємствах та при виборі традиційних криворізьких професій. Тому існує необхідність у створенні системи ціннісного ставлення до об’єктів промислової техніки, виробничих технологій, збереження об’єктів індустріальної спадщини та різноманітних предметів технічної творчості.

Локація "Парад професій" в рамках проведення фестивалю "Ніч індустріальної культури" допоможе створити промоцію культурологічних аспектів, покращить імідж діючих підприємств Кривого Рогу та їх виробничих професій. Вона дозволить відвідувачам дізнатися у форматі віртуальної реальності про особливості індустріальних професій, а саме сталевара, горнового доменної печі, водія БілАЗу, слюсаря та шахтаря, а також приміряти на себе робочий одяг та  сфотографуватися у фото-зоні. 

Проведення фестивалю дасть можливість підвищити рівень обізнаності  жителів та гостей міста Кривого Рогу, а особливо молоді більше дізнатися про рідне місто, побачити для себе можливості самореалізації та залишитись жити в ньому.

Крім того, рівень патріотизму жителів міста, любові та позитивного ставлення до нього недостатньо високий. Більшість вважає промисловий профіль міста його недоліком, не вбачаючи при цьому колосальних переваг, які він дає криворіжцям та країні в цілому.

Локація "Парад професій" в рамках проведення фестивалю, дасть можливість познайомитися з професіями близьких людей, оскільки практично в кожній сім'ї хтось працює на підприємстві, більш глибоко зрозуміти їх працю, складності роботи і установити правильний діалог між поколіннями.

Мета проекту

Метою проекту є проведення масового заходу у вигляді локації "Парад професій" у рамках проведення масового заходу фестивалю "Ніч індустріальної культури". 

Завданнями проекту є:

-  формування нового ставлення та поваги до промислових об’єктів та потенціалу міста;

-  популяризація різноманітних професій в промисловості, техніці, виробів з металу та інше;

-  розширення знань мешканців міста, стосовно історії міста, принципу роботи на діючих підприємствах та безпосередньо самих галузей індустрії.

Проект локація "Парад професій" в рамках проведення фестивалю "Ніч індустріальної культури", відповідає пункту Положення "Громадський бюджет 2018" - 3.7.2.12 розвитку туризму, у тому числі індустріального.

Очікуваний результат від реалізації проекту:

Локація "Парад професій" в рамках проведення фестивалю "Ніч індустріальної культури" стане вже традиційним та щорічним у місті і допоможе успішно реалізувати промоцію промислових професій не тільки, як виснажливу працю, але й як професію-мистецтва, професіоналізму та творчості.

Даний захід буде масовим і безкоштовним для учасників та гостей фестивалю. Вони матимуть можливість відчути велич та необхідність промислових професій. 

Особливе значення, локація "Парад професій" буде мати для підростаючого покоління. Так як їм буде продемонстрована можливість отримати масу інформації для визначення професії на майбутнє і загальне уявлення про рідне місто. Вони відчують себе невід'ємною частиною міста, адже від їхнього вибору залежить майбутнє та сьогодення розвитку індустрії та промисловості в цілому. 

Рівень патріотизму та гордості за рідне  місто значно зросте, оскільки відчувши велич і міць ведучих професій міста, за допомогою представленої локації "Парад професій", створить неабиякий вплив на свідомість мешканців міста.

За результатами проведеного у м. Кривому Розі конкурсу «Громадський бюджет» у 2017 році проект «Локація «Парад професій» в рамках проведення фестивалю "Ніч індустріальної культури" став переможцем.

У 2018 році кошти у сумі 100 тисяч гривень були направлені на виготовлення брендволу «Професії Криворіжжя», придбання брендованої палатки для розміщення локації, придбання двох комплектів пристроїв, що дозволяють демонстрацію відео VR360, виготовлення та монтаж відеороликів у форматі VR360. Зокрема, було створено перелік роликів для перегляду у форматі VR360:

- Коксохімічне виробництво, коксовий цех №1 ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» - 02:55 хв.

- Виготовлення сталевого дроту, сорто-прокатний цех №2 ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» - 04:11 хв.

- Виробництво сталі, відділення безперервного лиття заготівок конвертерного цеху ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» - 01:36 хв.

- Видобуток залізної руди закритим способом, шахта «Тернівська» ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» - 04:46 хв.

- Видобуток залізної руди відкритим способом, кар’єр ПАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» - 06:13 хв.

Починаючи з 2018 року, ці відеоролики демонструються під час проведення різноманітних заходів, які проходять під егідою КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»: виставок, фестивалів, ярмарків екскурсій, зустрічей з молоддю та студентами, профорієнтаційних заходів.

«Віртуальні екскурсії 360» - сучасний спосіб комунікації, за допомогою якого можна розповісти про традиційні робітничі професії та туристичні об’єкти Кривого Рогу. Він захоплює уяву та дозволяє на декілька хвилин поринути у світ гірничо-металургійної промисловості. Окуляри віртуальної реальності користуються неабиякою популярністю, перш за все, у дітей та молоді. Втім, з цікавістю «відвідують» такі екскурсії і люди більш дорослого віку, по-новому відкриваючи для себе «сталеве серце» України.

Новини по темі:

У Кривому Розі пройшла "Ніч індустріальної культури"!

http://www.irm.kr.ua/uk/gm/2-un/1222-industrial-fest2018

Криворізький індустріальний туризм на Міжнародній туристичній виставці у Варшаві

http://irm.kr.ua/uk/gm/2-un/1496-krivorizkij-industrialnij-turizm-na-mizhnarodnij-turistichnij-vistavtsi-u-varshavi

Криворізька делегація взяла участь у міжнародному туристичному форумі в Лондоні

http://irm.kr.ua/uk/gm/2-un/1489-krivorizka-delegatsiya-vzyala-uchast-u-mizhnarodnomu-turistichnomu-forumi-v-londoni

Захоплива віртуальна подорож промисловими шляхами Кривого Рогу

http://irm.kr.ua/uk/gm/2-un/1381-zakhopliva-virtualna-podorozh-promislovimi-shlyakhami-krivogo-rogu

Сюжет ТРК «Рудана»:

https://www.youtube.com/watch?v=Ii1oxhjArrM