DSC 0189.min

Опис Проекту

Кривий Ріг – промислове місто, де переважна більшість споруд – індустріальні об'єкти та житлові будинки радянської забудови. Задля того, щоб вдихнути нове життя в зовнішній вигляд міста та прикрасити його яскравими, цікавими малюнками Інститут розвитку міста ініціював проект «Місто яскравих кольорів», що передбачає виконання малюнків на об'єктах інфраструктури міста в техніці «стріт-арт». Крім того, проект сприятиме згуртуванню місцевої громади та підвищенню рівня патріотизму, адже реалізовуватиметься за активної участі мешканців міста, які будуть визначати місця розташування розписів, їх ескізи та приймати участь у безпосередньому розписі.

Стріт-арт (англ. Street art - вуличне мистецтво) - образотворче мистецтво, відмінною особливістю якого є яскраво виражений урбаністичний стиль.
Основною частиною стріт арту є графіті (інакше спрей-арт), але не можна вважати, що стріт-арт це і є графіті. До стріт-арту також відносяться постери (некомерційні), трафарети, різні скульптурні інсталяції і т.п.. У вуличному мистецтві важлива кожна деталь, дрібниця, тінь, колір, лінія. Художник створює свій стилізований логотип - «унікальний знак» і зображує його на ділянках міського ландшафту. Найголовніше в стріт-арті - не привласнити територію, а втягнути глядача в діалог і показати різну сюжетну програму.

Мета проекту: перетворити сірі буденні споруди міста на «витвори мистецтва», а саме прикрасити житлові та інфраструктурні об'єкти малюнками у техніці «стріт-арт».

Завдання проекту:
- визначити найбільш оптимальні місця для нанесення розпису в межах районів міста;
- активізувати місцеву громаду, залучивши мешканців до участі в проекті в якості художників-волонтерів та асистентів;
- прикрасити сірі споруди міста яскравими малюнками;
- сприяти вихованню любові до рідного міста серед населення через створення малюнків патріотичної спрямованості

Очікувані результати:
- покращення зовнішнього вигляду міста завдяки створенню яскравих розписів на спорудах міста;
- підвищення рівня патріотичності населення;
- створення передумов для розвитку арт-кластеру у місті з числа місцевої громади.

Наразі відбулася реалізація розпису одного з житлових будинків по вулиці 22 Партз'їзду. 

Головними виконавцями розпису стали Зеньковіч Юлія, викладач факультету мистецтв КНУ та Руда Дар'я, дизайнер КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу».

При розробці ескізу майбутнього розпису ініціатори проекту вирішили звернутися до яскравих соковитих зображень і зупинилися на петриківці, що ще з давніх-давен була популярною в нашому регіоні і нещодавно навіть стала об'єктом нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до проекту!

Пропонуйте свої ідеї, давайте власноруч створимо місто яскравих кольорів!